Kolektory płaskie

Kolektory płaskie EP, EPM i EPMH
Głównym elementem świadczącym o jakości kolektora jest absorber, a w szczególności powierzchnia absorpcyjna przetwarzająca promieniowanie słoneczne na ciepło. W kolektorach płaskich EPM i EP zastosowano światowej jakości absorber eta plus niemieckiej firmy BLUETEC. Wysokoselektywna powłoka absorbera napylona na blachę miedzianą, połączona metodą zgrzewania ultradźwiękowego z systemem rur miedzianych w układzie meandrycznym (kolektory EPM) lub harfowym (kolektory EP), przekazuje ciepło do płynu solarnego, którym transportowane jest do zasobnika.
Rama kolektorów płaskich gięta jest z jednego fragmentu specjalnie zaprojektowanego i opatentowanego profilu aluminiowego, który nadaje kolektorowi sztywność oraz zapewnia odpowiednią wentylację.
Anodowana powierzchnia obudowy kolektora gwarantuje jej bardzo wysoką trwałość. Profil ramy wraz z wklejoną, pryzmatyczną, wysoko przepuszczalną szybą solarną o grubości 4 mm powodują, że cały kolektor wykazuje się niezwykłą sztywnością i odpornością na działanie czynników zewnętrznych.
Izolację kolektora stanowią dwie warstwy pianki: dolna (o grubości 40 mm) i boczna (o grubości 10 mm), dodatkowo zabezpieczona przed wpływem wysokich temperatur.
Wszystkie zastosowane technologie sprawiły, że kolektory płaskie uzyskują bardzo wysokie sprawności optyczne (ηo) sięgające 82,9%.
Zalety kolektorów płaskich IMMERGAS EP / EPM / EPMH:
·  Wysoka sprawność i wydajność energetyczna,
·  Długa żywotność dzięki zastosowaniu materiałów odpornych na korozję,
·  Niska cena i szybki zwrot kosztów inwestycyjnych,
·  Rama kolektora wykonana jest z specjalnie opatentowanego profilu aluminiowego, od spodu zamknięta blachą aluminiową,
·  Specjalnie wykonana złączka INOX Elastic z rdzeniem kompensacyjnym do łączenia kolektorów w szeregu,
·  Specjalnie opracowany zatrzaskowy system mocowania pryzmatycznej szyby solarnej zapewnia szczelność kolektora,
·  Dodatkowa izolacja ścianek bocznych kolektora,
·  Możliwość szeregowego łączenia kolektorów w baterie: do 5 kolektorów EP lub do 10 kolektorów EPM, co pozwala na wykorzystanie od małego domku jednorodzinnego do dużych obiektów (np. szpital, hotel).
Kolektory słoneczne Immergas EP / EPM / EPMH posiadają prestiżowy certyfikat Solar Keymark potwierdzający zgodność z normą europejską EN 12975-1 i EN 12975-2.

W ofercie firmy Immergas znajdziemy trzy typy kolektora płaskiego, różniące się między sobą budową :
 

Wyróżnia nas kompleksowość

Nasza oferta obejmuje ponad 10 000 produktów i skierowana jest do wszystkich, którzy sobie cenią wysoką jakość za rozsądną cenę.
Odpowiemy w ciągu 24 godzin.