Separatory skrobi

Separatory skrobi


Skrobia znajduje się w ziemniakach, zbożu oraz w roślinach strączkowych w formie ziarenek we wnętrzu komórek. Podczas procesu obierania ziarenka skrobi (komórki) są rozrywane i skrobia jest wypłukiwana przez wodę. Ziemniaki jadalne wykazują wysoką zawartość skrobi wynoszącą ok. 20-30%. Powstające ścieki w zależności od obróbki wykazują zawartość skrobi wynosząca ok. 2-5%. W krótkim czasie prowadzi to do powstawania osadów w przewodach odpływowych i do tworzenia się narostów oraz zapychania rur.
Norma DIN 1986 określa, że w przypadku ścieków wykazujących dużą zawartość skrobi należy zastosować separatory skrobi. Do najczęstszych zakresów zastosowań należą zakłady posiadające własne kuchnie, czyli restauracje, wytwórnie chipsów, frytek, krokietów i konserw.
Separatory skrobi KESSEL produkowane są zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami prawnymi. Urządzenia te, analogicznie do separatorów tłuszczu, dostępne są zarówno do zabudowy w ziemi jak i do swobodnego ustawiania z różnymi urządzeniami do opróżniania

Separatory skrobi do swobodnego ustawienia (po lewej) i separatory skrobi do zabudowy w ziemi (po prawej)
 

Wyróżnia nas kompleksowość

Nasza oferta obejmuje ponad 10 000 produktów i skierowana jest do wszystkich, którzy sobie cenią wysoką jakość za rozsądną cenę.
Odpowiemy w ciągu 24 godzin.