Elco – kotły

ELCO to 90 lat tradycji!

Jako światowy pionier w technologii systemów grzewczych oraz lider rynku szwajcarskiego, ELCO ma na koncie ponad 1,7 miliona zainstalowanych systemów grzewczych w całej Europie. ELCO wykorzystuje inteligentną, energooszczędną technologię, projektując rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb.

THISION® L ECO

Wyjątkowo trwały THISION® L ECO to połączenie zaawansowanej technologii z wysoką jakością komponentów aby w rezultacie otrzymać jeden z najlepszych kotłów w swojej klasie. Stworzony do pracy w najtrudniejszych warunkach THISION® L ECO zapewni maksymalną trwałość i sprawność przez cały czas eksploatacji urządzenia.

 • Zintegrowany zawór zwrotny na odprowadzeniu spalin pozwala na stosowanie wielu rozwiązań systemów powietrzno – spalinowych.
 • Kotłownia może zostać podłączona do systemu BMS (Building Management System) za pomocą złącza: ON/OFF, Opentherm lub sygnału 0 – 10 V.
 • Zabudowany w kotle sterownik kaskadowy pozwala na szybką i łatwą optymalizację działania całego systemu, automatyczną zmianę kotła wiodącego, jak również programowanie i pełna diagnostykę.
 • Standardowo kocioł jest wyposażony w koncentryczne złącze spalinowo – powietrzne. Konwersja na system rozdzielny wymaga zastosowania prostego adaptera.
 • Plug & Play Kotły i akcesoria zostały specjalnie zaprojektowane by umożliwić szybką i efektywną instalację, dotyczy to również połaczeń systemu kaskadowego.
 • Układy liniowe i „plecy do pleców” umożliwiające podłączenie do 8 kotłów pozwalają stworzyć kaskadę o mocy do 960 kW.

TRIGON XL

 • Nadzwyczajna jakość produktu i niespotykanie długa żywotność dzięki zastosowaniu odpornej na korozję stali nierdzewnej w produkcji wymiennika ciepła.
 • TRIGON® XL to przełom w technologii kondensacyjnej. Dzięki wyjatkowo elatycznej konfiguracji, pomysłowemu projektowi i zakresowi dostępnych modeli, kocioł idealnie dopasuje się do rózżnorodnych zastosowań. Nadszedł czas na odkrycie nowej generacji stojących kotłów kondensacyjnych..
 • Czytelny wyświetlacz tekstowy i możliwość zintegrowanego sterowania kaskadą (do 8 kotłów) sprawiają, że uruchomienie kotłowni jest bardzo proste. Mozliwość podłączenia dodatkowych sterowników i przekaźników umoźliwia bezpośrednią kontrolę stref grzewczych, systemu solarmego czy innych zródeł ciepła.
 • Dzięki wartości ciśnienia maksymalnego 8 bar, kocioł może być stosowany w wyższych budynkach bez koniecznosci separacji systemu hydraulicznego. Dodatkowo – delta T między zasilaniem a powrotem na poziomie 30 k pozwala na łatwiejszą integrację z systemami miejskiej sieci ciepłowniczej z zachowaniem optymalnej sprawności.
 • Dzięki zastosowaniu technologii opartej na niewielkiej pojemności wodnej, kocioł może zostać łatwo zainstalowany na najwyższej kondygnacji czy na dachu – jednocześnie zapewniając wyjątkowo szybką reakcję na zmienne zapotrzebowanie na ciepło oraz redukcję kosztów.
 • Wszystkie modele sa zaprojektowane tak, aby zmieściły sie przez standardowe drzwi o świetle 760 mm. Gama składa się z 7 modeli w 2 wariantach szerokości.
 • Okienko rewizyjne i elektroda zapłonowa mogą być umieszczone po obydwu stronach komory spalania, pozwaląjac na bardziej elastyczne ustawienie urzadzeń wobec siebie czy w wąskim pomieszczeniu.
 • Kocioł jest dostarczany na kółkach transportowych, co znacznie ułatwia manewrowanie urządzeniem na placu budowy. Po ustawieniu na miejscu kocioł jest montowany na podłożu za pomocą regulowanych nóżek.
 • Zintegrowany regulator ciągu oraz złącze spalinowe na tylnej ścianie kotła ułatwiają podłączenie kotła do komina.

R3400/3600

 • Urządzania R3400 oraz R3600 charakteryzują się małymi wymiarami oraz małą wagą stanowiąc idealną ofertę do zastosowania w pomieszczeniach technicznych na dachu. Z mocą grzewczą w stosunku do przestrzeni na poziomie 380kW/m², i stosunkiem mocy do wagi – 0.98kW/kg, seria zdecydowanie wyprzedza konwencjonalne kotły gdzie podobna moc osiągana jest przy dwa razy większej wadze i niższej wydajności o średnio 14kW na m2 powierzchni (nie wliczając miejsca potrzebnego na palnik) .
 • Skierowanie w dół palnika pre-mix, chłodzonego wodą zapewnia maksymalną wydajność spalania. Emisja NOx w obu seriach kotłów należy do klasy 5, dodatkowo natomiast model R3600 z emisją na poziomie tylko 11,5mg/kWh zdecydowanie przewyższa najlepsze wskażniki BREEAM NOx dotyczące emisji gazów..
 • Jeśli optymalna wydajność jest priorytetem podczas selekcji kotła grzewczego, modele z serii R3600 będą stanowiły najlepszy wybór/ przy wydajności aż do 108,4%  netto ze współczynnikiem modulacji mocy w okolicach 3.5:1..
 • Modele o nominalnej wydajności do 1100kW zawierają pompę obiegu pierwotnego kotła w standardowym wyposażeniu (na życzenie może zostać usunięta).

Standardowo, wymienniki ciepła podlegają 5 letniej gwarancji. Zakres wszystkich gwarancji obejmuje tylko wady materiałowe lub błędy produkcyjne (zobacz warunki gwarancji).

PLIKI DO POBRANIA:

PDF Thishion L Eco
PDF R3400/3600
PDF R600
PDF Trigon XL

Filmy:

Film Thision L ECO
Film Trigon XL
Film 4 Filary Elco – niewielka pojemność wodna
Film 4 Filary Elco – stal nierdzewna
Film 4 filray Elco – sprawność i emisjeWyróżnia nas kompleksowość

Nasza oferta obejmuje ponad 10 000 produktów i skierowana jest do wszystkich, którzy sobie cenią wysoką jakość za rozsądną cenę.
Odpowiemy w ciągu 24 godzin.