Separatory tłuszczu

Separatory tłuszczu
Zgodnie z obowiązującymi przepisami: „W zakładach, w których gromadzą się ścieki zawierające tłuszcz, należy wbudować separatory tłuszczu."
Do takich miejsc należą np. rzeźnie z – lub bez – ubojni, fabryki mięsne z – lub bez – rzeźni, zakłady utylizacji odpadów zwierzęcych, ubojnie kurczaków, fabryki produkujące konserwy, hotele, restauracje, bary, stołówki studenckie, zajazdy przydrożne, jadłodajnie, olejarnie, kuchnie przyszpitalne, firmy cateringowe, palarnie orzeszków ziemnych, bary typu grill i smażalnia, produkcja frytek, chipsów i inne.
  Separator ECO-JET (stacjonarny)    Separator ECO-Mobil (mobilny)  Separator LIPURAT®-RA (wolnostojący)

Nadmierna ilość tłuszczy w sieciach kanalizacyjnych powoduje zarastanie rur i znaczne zmniejszeni ich przekroju przepływu. W efekcie rozkładu biologicznego tłuszcze tworzą żrące kwasy tłuszczowe o nieprzyjemnym zapachu. Pojawienie się ich w oczyszczalniach ścieków stwarza poważne problemy eksploatacyjne (deficyt tlenowy, zarastanie złóż).  Dlatego konieczne jest stosowanie urządzeń oddzielających tłuszcze w miejscach ich nadmiernego powstawania.
Zasada działania
Działanie separatora tłuszczu oparte jest na prawach fizyki zgodnie ze zjawiskiem grawitacji – różnica gęstości sprawia, że ścieki zawierające ciężkie substancje opadają na dno, natomiast lekkie substancje, tj. oleje i tłuszcze zwierzęce flotują na powierzchnię wody. Z tego względu separator składa się z dwóch części (osobnych lub zintegrowanych zbiorników): osadnika i separatora właściwego.
Materiał
W ofercie ACO znajdują się separatory tłuszczu wykonane z trzech typów materiału: stali nierdzewnej,  tworzywa sztucznego i żelbetu.
V4A – STAL NIERDZEWNA   
·  wytrzymała na wysoką temperaturę
·  estetyczny wygląd
·  materiał zabezpiecza przed tworzeniem się środowisk bakteryjnych
·  odporna na działanie promieni UV
·  duża wytrzymałość mechaniczna
·  odporna na działanie rozpuszczalników organicznych i kwasów tłuszczowych
POLIETYLEN
·  niewielki ciężar
·  łatwa obsługa
·  niewielkie przewodnictwo cieplne
·  wysoka odporność na środki chemiczne oraz kwasy tłuszczowe
·  powierzchnie łatwe do utrzymania w czystości
·  łatwa rozbudowa na miejscu
·  materiał podlega recyklingowi
ŻELBET
·  wytrzymałe statycznie i dynamicznie w długim czasie
·  duża sztywność wewnętrzna i zewnętrzna
·  dowolna głębokość montażu
 

Wyróżnia nas kompleksowość

Nasza oferta obejmuje ponad 10 000 produktów i skierowana jest do wszystkich, którzy sobie cenią wysoką jakość za rozsądną cenę.
Odpowiemy w ciągu 24 godzin.