Konwektory

Konwektory

Duże przeszklone powierzchnie należą do standardu w nowoczesnych biurach i mieszkaniach. Wynikający z tego przepływ zimnego powietrza może mieć jednak negatywny wpływ na klimat w pomieszczeniu. Pomocą służą w takim przypadku konwektory – niewielkie, kompaktowe i mocne.
Dzięki wysokiej mocy cieplnej i dobremu przewodnictwu konwektory tworzą niewidoczny ekran ochronny i zapobiegają rozchodzeniu się zimnego powietrza po pomieszczeniu. Ponadto, przyczyniają się do wyjątkowo krótkiego czasu nagrzewania pomieszczenia.
Wygięte, proste, kątowe, łączone – konwektory cechuje ogromna różnorodność kształtu, a przez to elastyczność zastosowań. Dzięki odpowiedniemu osprzętowi można nawet przekształcić je w ławkę lub parapet.
Dodatkową oszczędność energii może zapewnić niewidocznie umieszczony po tylnej stronie konwektora ekran chroniący przed wypromieniowaniem, który zmniejsza straty ciepła spowodowane przez przeszklone powierzchnie nawet o 80%

Kompaktowe, eleganckie, komfortowe. Idealne przed przeszklonymi powierzchniami okiennymi.

  • Kompaktowe i wydajne
  • Wersja z wbudowaną armaturą zaworową
  • Indywidualne rozwiązania specjalnie dopasowanie do architektury
  • Wersja ze zintegrowanym ekranem chroniącym przed wypromieniowaniem
  • Wysokości 70–280 mm
  • Długości 500–6000 mm

 

 

 

 

Konwektor zaworowy KNV

 

Konwektor zaworowy Kermi KNV. Z kompletną, zintegrowaną armaturą zaworową.

Pomieszczenia o dużych powierzchniach przeszklonych wymagają szczególnych rozwiązań dotyczących ogrzewania. Konwektory zaworowe Kermi sprawdzają się tu idealnie. Eleganckie, niewielkich rozmiarów, o bardzo dużej mocy grzewczej – doskonale dopasowują się również do wystroju wnętrza. To znakomite połączenie atrakcyjnego wzornictwa i optymalnej możliwości regulacji mocy cieplnej. Dzięki zintegrowanej armaturze zaworowej przewody zasilania i powrotu nie przebiegają obok konwektora. Wpływa to pozytywnie na wygląd konwektora, pozwala także skrócić czas montażu.

Konwektor zaworowy KSV z ekranem chroniącym przed wypromieniowaniem ciepła

 

Konwektory zaworowe Kermi KSV. Z ekranem chroniącym przed wypromieniowaniem

Typ KSV to elegancki konwektor zaworowy z wbudowanym ekranem przeciw wypromieniowaniu ciepła – skuteczny sposób na zminimalizowanie strat ciepła spowodowanych dużymi powierzchniami oszklonymi.
Specjalna osłona przeciw wypromieniowaniu ciepła montowana jest na tylnej ścianie konwektora. Uniemożliwia ona promieniowanie ciepłego powietrza w stronę przeszklonej powierzchni i dzięki temu zmniejsza stratę ciepła aż do 80%.

 

 

 

Konwektor KNN

 

Konwektor Kermi KNN. Komfort cieplny w eleganckim, kompaktowym wydaniu.

Konwektory Kermi o małych wysokościach konstrukcyjnych i dużej mocy cieplnej to doskonałe rozwiązanie polecane do pomieszczeń z dużymi przeszkleniami, takimi jak okna panoramiczne, wystawy, ogrody zimowe.
Charakteryzują je: krótki czas nagrzewania i precyzyjna regulacja temperatury. Wysokiej jakości urządzenia dostarczane są gotowe do montażu w opakowaniu ochronnym. Do wyboru z dekoracyjną osłoną górną lub bez.
A przy tym łatwe w montażu – dzięki możliwości uniwersalnego podłączenia.

Konwektor KSN

Konwektor Kermi KSN. Z wbudowanym ekranem chroniącym przed wypromieniowaniem ciepła.

Minimalistyczny konwektor – skuteczny sposób na zredukowanie strat ciepła spowodowanych dużymi przeszkleniami.
Specjalna osłona przeciw wypromieniowaniu ciepła montowana jest na tylnej ścianie konwektora. Uniemożliwia ona promieniowanie ciepłego powietrza w stronę przeszklonej powierzchni i dzięki temu zmniejsza stratę ciepła aż do 80%.
Grzejniki konwektorowe są najbezpieczniejszym urządzeniem grzewczym. Promieniowanie jest relatywnie niskie, a dzięki homogenizacji dwutlenek węgla jest skutecznie usuwany z martwych stref w mieszkaniu.

Wersje specjalne

Wygięte, jedno- lub wielokrotnie zakrzywione, łączone

Konwektory Kermi można dopasować do niemal każdego obiektu.
Możliwość perfekcyjnej integracji w pomieszczeniu to duża zaleta konwektorów Kermi.
Wykonania: wygięte, dopasowane do odpowiedniego promienia łuku ściany z niewidoczną izolacją cieplną lub łączeniem; wersje łamane lub łączone.
Kermi dostarcza również wykonania specjalne, dokładnie dopasowane do indywidualnych potrzeb i wymagań architektonicznych.
Możliwe jest także połączenie konwektora i praktycznej ławki. W tym celu Kermi oferuje dwa różne zestawy mocowań (bez powierzchni do siedzenia), możliwe do zamontowania w późniejszym czasie.
Kermi Konvektor KSN Sonderausführung gewinkelt
Kermi Konvektor KSN Sonderausführung gebogen
 

Wyróżnia nas kompleksowość

Nasza oferta obejmuje ponad 10 000 produktów i skierowana jest do wszystkich, którzy sobie cenią wysoką jakość za rozsądną cenę.
Odpowiemy w ciągu 24 godzin.