Separatory

Separatory z wkładem lamelowym
Zastosowanie
Separatory z wkładem lamelowym przeznaczone są do oddzielania związków ropopochodnych określonych w normie PN-EN 858, takich jak oleje, benzyny, zawartych w ściekach płynących w systemie kanalizacji deszczowej oraz zawiesiny ogólnej.
Podstawę prawną stosowania separatorów z wkładem lamelowym stanowi Rozporządzenie Ministra Środowiska z 24 lipca 2006 r. Dz. U. Nr 168 oraz norma PN-EN 858.
Separatory tego typu oparte są na technologii wielostrumieniowej. Zastosowanie ich odnosi się do układów zlewni miejskich, parkingów, baz sprzętu, placów manewrowych, dróg szybkiego ruchu itp.
Typowe rozwiązania pozwalają oczyszczać ścieki dla przepływów do 1500 l/s. Dla przepływów powyżej 1500 l/s stosowane są rozwiązania indywidualne.

Zasada działania
Wody opadowe pochodzące z kanalizacji deszczowej kierowane są do pierwszej części urządzenia, stanowiącej komorę wlotową z deflektorem, w której następuje uspokojenie przepływu i ukierunkowanie strumienia ścieków do komory filtracji.
Ścieki przepływają przez szafę filtrującą. Oddzielanie zanieczyszczeń następuje w wyniku flotacji, sedymentacji i koalescencji podczas przepływu zanieczyszczonych wód przez specjalnie skonstruowane sekcje lamelowe.
Istotnym elementem konstrukcji jest specjalna przegroda, która zapobiega powstawaniu lejów zasysających wyflotowane wcześniej substancje ropopochodne i przedostawaniu się ich do odpływu. Jedynie separatory ACO wyposażone są w tego typu rozwiązanie.

ACO SEPARATORY - same zalety !
Zintegrowany osadnik
Separatory z wkładem lamelowym ACO dostępne są w wersji ze zintegrowanym osadnikiem. Takie rozwiązanie pozwala na lepsze wykorzystanie przestrzeni, w której ma być separator montowany. Przekłada się to dalej na niższe koszty zakupu i montażu urządzenia.
Separatory z bypassem
Wychodząc na przeciw nowym rozporządzeniom, firma ACO jako pierwsza wprowadziła separatory lamelowe zintegrowane z obejściem hydraulicznym (bypassem).
Bypass zewnętrzny
Separator może być zintegrowany z komorą rozdziału dopływu oraz przewodem obejściowym (bypassem). W komorze rozdziału znajduje się upust denny i przelew o wysokiej krawędzi zewnętrznej. Gdy natężenie dopływu ścieków przekroczy wartość przepustowości nominalnej separatora, następuje rozdział strumienia ścieków. Część ścieków odprowadzona zostaje przez przelew i odpływa przewodem obejściowym łączącym się z rurą wylotową separatora. Przewód obejściowy zewnętrzny to stalowy kanał o przekroju prostokąta otaczający połowę zbiornika separatora. Stosowane są one na przepływy do 1500 l/s.
Bypass wewnętrzny
Nowym rozwiązaniem wśród separatorów koalescencyjnych z wkładem lamelowym ACO jest bypass wewnętrzny, wykonany z polietylenu. Konstrukcja bypassa wewnętrznego oparta jest na przewodzie prostym z przelewem i upustem dennym.
Separatory z bypassem – korzyści:
·  łatwy montaż,
·  zintegrowana konstrukcja,
·  korzystna cena,
·  dostępne w wersji ze zintegrowanym osadnikiem.
 

Wyróżnia nas kompleksowość

Nasza oferta obejmuje ponad 10 000 produktów i skierowana jest do wszystkich, którzy sobie cenią wysoką jakość za rozsądną cenę.
Odpowiemy w ciągu 24 godzin.