Separatory ECO PLUS®

Separatory ECO PLUS®
Zastosowanie 
Separatory z wkładami koalescencyjnymi przeznaczone są do usuwania substancji ropopochodnych  znajdujących się w ściekach opadowych i procesowych, a te zintegrowane z osadnikiem – do usuwania również zawiesiny ogólnej. Znajdują one zastosowanie na: stacjach benzynowych, parkingach, bazach przeładunku paliw, zlewniach miejskich ze szczególnie chronionymi odbiornikami, terenach przemysłowych, bazach transportowych, lotniskach, itp.
Separatory koalescencyjne stosuje się również do oczyszczania wód technologicznych w warsztatach i myjniach samochodowych. Należy zaznaczyć, że separatory te nie są przeznaczone do usuwania emulsji trwałych.
Zalety ECO PLUS®
·  Sprawdzona wydajność (wg testów laboratoryjnych LGA).
·  Odpowiada normie PN EN 858/1, PN EN 858/2.
·  Możliwość regulacji głębokości posadowienia przez zastosowanie nasady teleskopowej.
·  Optymalne rozwiązania techniczne (wiele typów).
·  Możliwość podłączenia urządzenia do poboru próbek w separatorze.
·  Zwarta i lekka konstrukcja.
·  Wytrzymałość na nacisk gruntu i wypór wody gruntowej.
·  Niskie koszty montażu.
·  Filtr z łatwym dostępem.
·  Opcjonalny system ostrzegawczy SECURAT®
·  Długa trwałość użytkowania dzięki zbiornikowi z polietylenu o wysokiej gęstości.
·  Materiał zbiornika podlega recyklingowi.
Zasada działania
Instalacja separująca zawiesiny stałe i ciecze lekkie (olej, benzyna) jest urządzeniem przepływowym. Wlot do instalacji wyposażony jest w deflektor zapewniający laminarny przepływ ścieku. W osadniku ściek wytraca prędkość i w wyniku sedymentacji następuje osadzanie się zawiesiny ogólnej, tj.: mułu, szlamu i żwiru.
Osadnik może być oddzielnym urządzeniem zainstalowanym przed separatorem koalescencyjnym lub zintegrowany z nim. Dalsze oczyszczanie następuje w separatorze gdzie zachodzi zjawisko flotacji i koalescencji. Większe cząstki związków ropopochodnych flotują bezpośrednio, a te które uległy wielokrotnym podziałom najpierw podlegają zjawisku koalescencji na matach wkładu koalescencyjnego, po czym również flotują tworząc w górnej części separatora warstwę filmu olejowego. Czysta woda wydostaje się z separatora przez zasyfonowany odpływ wyposażony w automatyczne zamknięcie pływakowe. Odpowiednio wytarowany pływak unosi się na granicy faz woda/substancja olejowa i w chwili uzyskania maksymalnej pojemności magazynowania oleju opadając zamyka odpływ z separatora, uniemożliwiając skażenie wód odbiornika.
 

Wyróżnia nas kompleksowość

Nasza oferta obejmuje ponad 10 000 produktów i skierowana jest do wszystkich, którzy sobie cenią wysoką jakość za rozsądną cenę.
Odpowiemy w ciągu 24 godzin.